KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8975001
nr 897 5001
Karl Georg Arsenius
(1855-1908), Sverige
Blandteknik, Karl Georg Arsenius (1855-1908), 'Cirkusfamiljen', signerad, 1877, motivet: 17x27
Karl Georg Arsenius, svensk målare född 1855, död 1908.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 26 maj 2014
kl 20:41:51
1.700 kr
2.000 kr
1.900 kr
2.200 kr
- Klassiska
26 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Karl Georg Arsenius
Läs mer om Karl Georg Arsenius